İnternet

Despacito YouTube'a geri döndü

Yaşanan bir siber saldırı sonucunda Youtube'dan kaldırılan videolar arasında yer alan Luis Fonzi’nin Despacito şarkısının klibi tekrar yüklendi.

Despacito tekrar YouTube'da

10 Nisan 2018 Salı günü yaşanan olayda siber saldırganlar YouTube'daki Vevo müzik kanalı hedef almış ve bu kanalda bulunan bazı şarkıları silmişti. Silinen şarkılar arasında bulunan Luis Fonzi’nin Despacito (ki platform üzerindeki en fazla izlenen müzik klibi) klibi de korsanlar tarafından silinmişti.

Olaya müdahale edildi ve videoların tekrar YouTube'a yüklenmesi sağlandı. Bu sayede aralarında Despacito'nun de yer aldığı klipler yeniden platformadaki yerlerini almış oldu. Siber saldırı sırasında Shakira gibi sanatçıların da müzik klipleri silinmiş ve yerine 'Özgür Filistin' yazan içerikler eklenmişti.

YouTube'un en fazla izlenen klibi olan Despacito, silinmeden önce 5 milyar kez izlenme barajını aşmıştı. Geçen yaza damgasını vuran şarkı dünya çapında ünlü olmuş ve yediden yekmişe herkes tarafından izlenmişti. Klibin tekrar yayına alınmasıyla beraber yorum yazan Despacito hayranlarının bazıları bunun bir reklam çalışması olduğunu da iddia etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.