İnternet

Despacito'yu silen YouTube hackerları yakalandı!

YouTube tarihinin en çok izlenen müzik videosunu YouTube üzerinden silen Prosox and Kurois'h adındaki iki hacker yakalandı.

Despacito'yu silen YouTube hackerları yakalandı!

Geçtiğimiz dönemler sizlere hackerların Vevo kanalına düzenlediği saldırıyı aktarmıştık hatırlarsanız. YouTube tarihinin en çok izlenen müzik videosunu YouTube üzerinden silen 18 yaşındaki iki hacker da yakalandı.

Nassim B. ve Gabriel KAB. olarak isimleri açıklanan iki genç, olaydan sonra da bir iki açıklama yapmış ve sadece eğlendiklerini belirtmişler yetkililere.

Prosox and Kurois'h adındaki iki hacker, Paris'te yakayı ele verdiler. Selena Gomez, Taylor Swift, Katy Perry, Chris Brown ve Shakira gibi sanatçıların videolarını hackleyen iki genç, Paris polisinin New York polisi ile yaptığı iş birliği sayesinde ele geçirildi.

Her ne kadar sadece eğlenmek için yaptıklarını ifade etselerde, milyar dolarlarlık bir işleyişe sahip Vevo gibi devasa bir şirketle, YouTube ile ve hatta yasadışı bir girişime karıştıkları için bir de kamuoyu ile uğraşmak zorunda kalacaklar.

Dava ile ilgili süreç henüz başlamış değil. Tüm bu işlenilen suçlar karşısında bu iki genç için nasıl bir karar çıkacak bizde merakla bekliyor olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.