İnternet

Detay Maxinet de kapatıldı!

40 bine yakın kişiye bilgisayarlarını açık bırakarak pazara kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet'in faaliyetleri polisin operasyonu ile durduruldu.

Detay Maxinet de patladı

Hürriyet Gazetesi'nden Dinçer Gökçe'nin haberine göre Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun yapmış olduğu operasyon sonucunda Detay Maxinet'in tüm çalışmaları durduruldu. Yaklaşık 40 bine yakın üyesine, bilgisayarlarını açık bırakarak para kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet'in piramit sistemi kullanılarak dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. İkinci bir Çiftlik Bank olayının yaşanmasını engelleyen MASAK, şirket dahilindeki tüm teknolojik cihazlarada inceleme adına el koydu.

Başlatılan soruşturma sonucunda banka hesaplarınada  el konulan şirketin faaliyet gösterdiği süre boyunca toplamda 100 milyon TL hasılat yaptığı ifade ediliyor. Toplanan paranın bir bölümü mağdur olan kullanıcılara geri verildi.

Sistem nasıl işliyor?

Detay Maxinet sistemine 590 dolar veya 1.534 dolarlık üyelik paketleri ile dahil olan kişilere, verilen bilgisayar, günün belli saatleri açık tutularak kazanç sağlanacağı vaat ediliyordu. Sisteme ayrıca, yeni yapılan üyeler üzerinden de ödeme yapılıyordu . Networking mantığı ile çalışan sistem benzerlerinde olduğu gibi bir süre sonra çalışamaz hale geldi. 

Türkiye'de şu sıralar kolay yoldan para kazanmayı vaat eden bir çok uygulama türemiş durumda. MASAK bu konuda her ne kadar halkı uyarmış olsa da, bu tarz sistemlere üye olan kullanıcı sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor.

Yorumlar
EMİNE
MERAK EDİYORUM bu sistem aklandığında yüzünüz ne şekillere girecek :)
Cevapla
murat
ahmet yıldırım sen kimin yalakasısın onu söle en başta sonra oturup konuşalım bu detaya üye olanlar sana naptı ki sen bu kadar çirkeflik yapıyosun yoksa tavugunamı kışt dediler anlamadım işi güçü bırakmışın oo detaycılar gelmiş ooo detaycılar gitmiş
Cevapla
Ahmet Yıldırım
Ne oldu murat. Senin de mi paranı aldılar yoksa? Yazık üzüldüm bak şimdi...
keko ahmet
ahmet yıldırım boş konuşuyorsunuz 1.5 yıldır paralarımızı alıyoruz. yukarıdaki insanlara vatandaşı tokatlayamadınız şimdi konuşuyosunuz diyosun da biz o vatandaş dediğin kişileriz zaten şirket sahibi değiliz kafan bassın biraz :)
Cevapla
Bırak bu işleri cano
Bırak bu işleri kardeş. Bu sistemlere ilk girenler parayı kazanır. Ponzi bunların hepsi. Genelde çökmesi 2 seneyi buluyor. MASAK el koymasa yine de çökecektiniz. Bedava yemek ancak fare kapanında olur. Millet enayı 9-6 çalışıyor. Sen 100 lira koy ertesi yıl 180 lira al. Ne ala memleket. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir yatırım aracı yüzde 80 gelir vermez. Bu sistemler nasıl veriyor? Sor bakalım kendine? Paranı alıyor olman bir şey ifade etmez. Haram ve haksız bir para. Ortada bir ürün yok çünkü. Ama bu kafayla çok keriz silkelenir. Biz de bol bol konuşuruz üzerine. Haydi hayırlı traşlar
osman
hep aynı haber hep aynı haber. bıkmadınız karalamaktan..batsada sende konu bulamayıp yazı yazamasan.
Cevapla
Ahmet Yıldırım
Sakin ol maxici. Paralar mı gitti yoksa? Sen bir bardak soğuk su iç onların üstüne.
Orhan
Yazıyı yazan şahsa bakarsanız hep aynı Zalata. Yok öyle yok böyle.Dincer gökce senin Detayla sorunun ne?Girdinde paranı mı vermediler.Yalan haber yapmaktan vazgec artık..
Cevapla
Ahmet Yıldırım
O troller de gelmiş. Hoş geldiniz maxinetçiler. Bu numaralar ucuzladı artık. Vatandaşı tokatlayamayınca buralara mı sardınız?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.