İnternet

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye'ye savaş açtı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in iddiaları sonrası dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Türkiye'ye savaş açtı.

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye'ye savaş açtı

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, sözde IŞİD’e verdiği destek ve petrol ticareti nedeniyle Türkiye'ye savaş açtı. Grup yayınladığı video ile bir süredir devam eden saldırıları hem üstlendi hem de saldırıların devam edeceğini bildirdi. 

CNN Türk’te yer alan habere göre 14 Aralık’tan bu yana Türkiye’de “.tr” uzantılı 400 bine yakın site yoğun bir siber saldırı altında. Daha önce IŞİD’e siber savaş ilan eden Anonymous, bu ay içerisinde de ''IŞİD'i desteklediği gerekçesiyle''  Türkiye'ye karşı "Operasyon Türkiye" etiketiyle kampanya başlattı.

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye'ye savaş açtı

1450853433_11.jpg

Anonymous, yayınladığı videoda, "Türkiye petrol alarak ve savaşçıları tedavi ederek IŞİD'i destekliyor. Türkiye lideri Erdoğan'ın IŞİD'e daha fazla yardım etmesini kabul etmeyeceğiz. Türk hükümetine sesleniyoruz, IŞİD'i desteklemekten vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükümet sitelerinizi çökerteceğiz" ifadelerini kullandı. 

Siber saldırı sonrasında söz konusu internet sitelerine erişimde yavaşlamalar olduğu belirtiliyor.


 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.