İnternet

Dünyada internetsiz hiç kimse kalmayacak

Büyük teknoloji şirketleri internet org. ile herkesi internet kullanıcısı yapacak!

Dünyada internetsiz hiç kimse kalmayacak

Dünyanın neredeyse üçte ikisinin internet erişimi bulunmuyor. Mark Zuckerberg, dünyanın 2,7 milyar insanının 4G ve geniş bant hızı internet kullanırken 4,4 milyar kişi kullanmıyor.

Bu yüzden çalışma başlatan Mark Zuckerberg, Facebook, Ericson, Media Tek, Nokia, Qualcomm, Opera ve Samsung ortaklığında tüm dünya genelinde interneti yaygınlaştırmayı planlıyor. Bu büyük teknoloji şirketleri interneti yaygınlaştırmak için iş birliğine gidiyor.

1377089745_internet.org-graphic.jpg

İnternet org. Olarak belirtilen ortaklık kapsamında grup ilk olarak üç alanda odaklanacak. İlk olarak gelişmekte olan ülkelerde internet erişimi uygun hale getirilecek. İkinci olarak gönderilen ve alınan veri miktarı azaltılacak. Ve üçüncü olarak ise yeni sürdürülebilir iş modelleri ile insanların interneti daha kolay keşfetmesi sağlanacak.

Internet.org insanlar internete daha kolay erişebilsin diye, mobil internet erişimi için daha ucuz teknolojiler geliştirmek için çalışacak. Bakalım internet org. Bu ortaklıklarla ne kadar internet kullanıcısı elde edebilecek?

Yorumlar
helal lan sonunda dogru bisi yapacaksin :P
Cevapla
Misafir
helal sana zuckenberg amaç daha fazla para kazanmak ama insanlara hizmette bununla birlikte gidecek dünyaya hayırlı ugurli olsin :P
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.