İnternet denilince akla gelen ilk şeylerden biri de tarayıcılardır. Öyle ki; internet tarayıcılarımızı farkına varmadan gün içinde belki onlarca kez kullanırız. Bazen alışveriş yapmak için, bazen gündemi takip etmek için, bazen araştırma yapmak için, bazen bir videoyu bulmak için vs vs. örnekleri çoğaltabiliriz.


Peki hiç merak ettiniz mi?
Dünya üzerindeki milyarlarca insan hangi internet tarayıcısını kullanıyor? Lafı daha fazla uzatmadan, en çok kullanılan internet tarayıcılarına birlikte göz atalım.


İşte Dünya'da en çok kullanılan 10 internet tarayıcısı;

Mozilla Firefox


Mozilla Firefox, Mozilla Vakfı ve onun alt kuruluşu Mozilla Corporation tarafından geliştirilen, özgür ve açık kaynak kodlu bir web tarayıcısıdır. Firefox; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilir.


Google Chrome


Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Eylül 2008'de Microsoft Windows sürümü yayımlanmış; daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android sürümleri de geliştirilmiştir. Google, Chrome'un kaynak kodlarının büyük kısmını Chromium adlı açık kaynak projesi kapsamında paylaşır.

Opera


Opera; Opera Software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır. Blink tarayıcı motorunu kullanır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.