İnternet

e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti ne zaman açılacak?

e-Devlet'te alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmetinin ne zaman kullanıma açılacağı belli oldu. Pek yakında soyağacınızı sorgulayabileceksiniz.


Türkiye'nin dijitalleşmede en büyük adımı olan e-Devlet, geçtiğimiz günlerde alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkmıştı. Alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayesinde, e-Devlet kullanıcıları 1800'lü yıllara kadar soyağaçlarını sorgulayabiliyordu.

Ancak bu hizmete 4 milyon kişinin girmeye çalışmasından dolayı, alt-üst soy bilgisi sorgulama askıya alınmıştı. Ne zaman açılacağı açıklanmayan bu hizmet için bugün sevindirici haber geldi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile görüşen Hürriyet'in haberine göre; bu hizmete önümüzdeki günlerde tekrardan erişim sağlanabilecek. En geç 1 hafta içerisinde kullanıma tekrardan sunulacak.

Alt üst soy bilgisi sorgulamak için; e-Devlet şifrenizi bu hafta içerisinde alıp, sistemin tekrardan aktif olmasını bekleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.