İnternet

Efsane sona eriyor ve Rapidshare kapanıyor

Telif hakları baskısına dayanamayan ünlü download sitesi kapanıyor

Efsane sona eriyor ve Rapidshare kapanıyor

Bilgisayardan zaman zaman dosya indiren kişilerin Rapidshare adlı siteyi bilmemeleri neredeyse imkansız bir durumdur. Bu ve bunun gibi dosya paylaşım siteleri uzun zamandır telif hakları konusunda sıkıntı yaşıyorlardı. Upload sitesi olan Rapidshare'e ücretle üye olup sınırsız download yapma şansına erieşbiliyordunuz. Zamanında şahsımında uzun süreli üyelikleri olduğu bu site 31 Mart 2015 tarihi itibariyle hşzmetlerinin sona ereceğini yaptığı bir duyuruyla açıkladı.

1423742155_ekran-alintisi.png

Rapidshare yaptığı açıklamada ücretli üyelikleri bulunan kişilerin 28 Şubat 2015 tarihine kadar Premium ve Standart Plus üyeliklerinin kullanılabileceğini belirtirken 31 Mart 2015 tarihinden itibaren tüm üyeliklerin silineceğini belirtti.

Torent sitelerinin ise uzun vadede aynı sorunla karşılaşacaklarından eminiz ve yine uzun vadede dünya üzerinde korsan yazılım ve korsan oyunculuğun sona ereceğini öngörmekteyiz.

Bu konuda siz değerli okuyucularımızın yorumları nelerdir?

Volkan MANAV

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.