İnternet

En Çok Tercih Edilen Blog Platformu WordPress

WordPress’in CMS platformları içinde en çok tercih edilen olduğunu söylemiştik. işte bunu kanıtlayan listede Pingdom.com tarafından yayınlandı

En Çok Tercih Edilen Blog Platformu WordPress

WordPress’in CMS platformları içinde en çok tercih edilen olduğunu söylemiştik. işte bunu kanıtlayan listede Pingdom.com tarafından yayınlandı.Her ne kadar bloglar arasında en çok rağbet gören liste olan Technorati Top 100 Blog listesinde uzun süredir 1.sırada bulunan huffingtonpost.com Movable Type’ı tercih etmiş olsada listenin tamamında WordPress’in ezici bir üstünlüğü var.

İşte Technorati Top 100 Blog listesindeki blogların kullanmış oldukları CMS platformlarının dağılımı;

1338111846_wordpress-300x224.jpg


Rank Name URL CMS
1 The Huffington Post huffingtonpost.com Movable Type
2 Mashable! mashable.com WordPress
3 BuzzFeed buzzfeed.com Custom
4 The Daily Beast thedailybeast.com Bilinmiyor
5 The Verge theverge.com Tasarım
6 TechCrunch techcrunch.com WordPress
7 Engadget engadget.com Blogsmith
8 Gizmodo gizmodo.com Gawker
9 Think Progress thinkprogress.org WordPress
10 Ars Technica arstechnica.com Tasarım
11 The Next Web thenextweb.com WordPress
12 Boing Boing boingboing.com WordPress
13 Gawker gawker.com Gawker
14 Hot Air hotair.com WordPress
15 VentureBeat venturebeat.com WordPress
16 Mediaite mediaite.com WordPress
17 Bits bits.blogs.nytimes.com WordPress
18 Jezebel jezebel.com Gawker
19 GigaOM gigaom.com WordPress
20 TMZ tmz.com CrowdFusion
21 CNN Political Ticker politicalticker.blogs.cnn.com WordPress
22 Business Insider businessinsider.com Tasarım
23 Deadline deadline.com WordPress
24 Kotaku kotaku.com Gawker
25 SlashGear slashgear.com WordPress
26 L.A. Now latimesblogs.latimes.com/lanow TypePad
27 ZeroHedge zerohedge.com Drupal
28 DeadSpin deadspin.com Gawker
29 SB Nation sbnation.com Custom
30 Daily Intel nymag.com/daily/intel Bilinmiyor
31 Lifehacker lifehacker.com Gawker
32 Laughing Squid laughingsquid.com WordPress
33 9 to 5 Mac 9to5mac.com WordPress
34 The Caucus thecaucus.blogs.nytimes.com WordPress
35 Daily Kos dailykos.com Scoop
36 ReadWriteWeb readwriteweb.com Movable Type
37 Joystiq joystiq.com Blogsmith
38 Media Decoder mediadecoder.blogs.nytimes.com WordPress
39 County Fair mediamatters.org/blog Tasarım
40 The Gothamist gothamist.com Movable Type
31 Big Government biggovernment.com Bilinmiyor
42 The Foundry blog.heritage.org WordPress
43 This isn’t happiness thisisnthappiness.com Tumblr
44 MacRumors macrumors.com Tasarım
45 RedState redstate.com WordPress
46 Big Journalism bigjournalism.com Bilinmiyor
47 ArtsBeat artsbeat.blogs.nytimes.com WordPress
48 Neatorama neatorama.com WordPress
49 Eurogamer eurogamer.net Tasarım
50 Ubergizmo ubergizmo.com WordPress
52 Autoblog autoblog.com Blogsmith
51 TPMMuckraker tpmmuckraker.talkingpointsmemo.com Movable Type
53 BGR bgr.com WordPress
54 Flavorwire flavorwire.com WordPress
55 PopWatch popwatch.ew.com WordPress
56 Michelle Malkin michellemalkin.com WordPress
57 City Room cityroom.blogs.nytimes.com WordPress
58 Wired Science wired.com/wiredscience WordPress
59 Grist grist.org WordPress
60 Search Engine Land searchengineland.com WordPress
61 Threat Level wired.com/threatlevel WordPress
62 Gizmag gizmag.com Tasarım
63 TreeHugger treehugger.com Movable Type
64 The Official Google Blog googleblog.blogspot.com Blogger
65 Hit & Run reason.com/blog Diderot
66 Jalopnik jalopnik.com Gawker
67 Bleeding Cool bleedingcool.com WordPress
68 Infowars infowars.com WordPress
69 Brain Pickings brainpickings.org WordPress
70 EurekAlert! eurekalert.org Bilinmiyor
71 Funny or Die funnyordie.com Bilinmiyor
72 The Onion theonion.com Tasarım
73 The Opinionator opinionator.blogs.nytimes.com WordPress
74 Watts up with that wattsupwiththat.com WordPress
75 The Unofficial Apple Weblog tuaw.com BlogSmith
76 Taegan Goodard’s Political Wire politicalwire.com Movable Type
77 Playstation Blog blog.us.playstation.com WordPress
78 Bleacher Report bleacherreport.com Tasarım
79 Epicenter wired.com/epicenter WordPress
80 White House Blog whitehouse.gov/blog Drupal
81 Cinema Blend Feeds cinemablend.com Tasarım
82 Danger Room wired.com/dangerroom WordPress
83 Inc. Magazine inc.com Bilinmiyor
84 Android and Me androidandme.com WordPress
85 Pocket Now pocketnow.com Bilinmiyor
86 Colossal thisiscolossal.com WordPress
87 Joe. My. God joemygod.com Blogger
88 FP Passport blog.foreignpolicy.com Drupal
89 News Busters newsbusters.org Drupal
90 Paul Krugman krugman.blogs.nytimes.com WordPress
91 Crooks and Liars crooksandliars.com Drupal
92 Balloon Juice balloon-juice.com WordPress
93 PSFK psfk.com WordPress
94 Economix economix.blogs.nytimes.com WordPress
95 The Awl theawl.com WordPress
96 Right Wing Watch rightwingwatch.org Drupal
97 Towleroad News towleroad.com TypePad
98 Hollywood Life hollywoodlife.com WordPress
99 Kottke kottke.org Movable Type
100 Animal animalnewyork.com WordPress


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.