İnternet

En popüler 10 Twitter hesabı

Micro blog sitesi Twitter'daki en popüler 10 hesabı sizler için bir araya getirdik.


Dünya genelinden birçok kullanıcı tarafından gerek sosyal medya gerekse de micro blog amaçlı kullanılan Twitter'daki en çok takipçi sayısına sahip olan hesapları sizler için hesapladık. 

 

Kimi ülkelerin nüfusundan daha fazla takipçiye sahip olan bu hesapların kimisi Türkiye nüfusundan fazla takipçi sayısına sahip. Dilerseniz Twitter'ın en fazla takipçiye sahip olan bu hesaplarına gelin yakından bakalım. 

Katy Perry / @katyperry

Dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Katy Perry'nin Twitter da 88,7 milyon takipçisi bulunuyor. 160 kişiyi takip eden sanatçı, toplamda 6,893 tweet atmış.

1463912588_twitter-1.png

Justin Bieber / @justinbieber 

Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, Katy Perry'den sonra en fazla takipçiye sahip. Twitter da 81,8 milyon takipçisi bulunana sanatçı 272 bin kişiyi takip ediyor ve toplamda 30,7 bin tweet atmış.

1463912601_twitter-2.png

Taylor Swift / @taylorswift13

Genç yaşta kariyerini zirveye taşımayı başaran pop ve country müzik sanatçısı Taylor Swift, Twitter'da 77,5 milyon takipçiye sahip. 245 kişiyi takip eden sanatçı, 4144 tweet atmış.

1463912763_twitter-3.png

Barack Obama / @barackobama

ABD Başkanı Barack Hussein Obama’nın Twitter hesabı, özel bir ekip tarafından yönetiliyor. Danışmaları tarafından destek verilen bu hesabın 75,1 milyon takipçisi bulunuyor. 636 bin kişinin takip edildiği hesaptan 15 bin tweet atılmış.

1463912890_twitter-4.png

YouTube / @YouTube

2005 yılında kurulan video platformu Youtube'un resmi Twitter hesabı olan bu hesapta, 62,1 milyon takipçi bulunuyor. 930 kişiyi takip eden Youtube'un resmi hesabı 16,6 bin tweet atmış.

1463913074_twitter-5.png

Rihanna / @rihanna

Sosyal medya ile arası çok iyi olan bir diğer dünyaca ünlü yıldız da kuşkusuz ki Rihanna. Özellikle video ve fotoğraf paylaşımı konusunda son derece cömert olan ünlü şarkıcının 60,8 milyon takipçisi bulunuyor. 1137 kişiyi takip eden sanatçı, 9812 tweet atmış.

1463913182_twitter-6.png

Lady Gaga / @ladygaga

Gelmiş geçmiş en marjinal yıldızlardan biri olan Lady Gaga, Twitter'da 59,4 milyon takipçiye sahip. 131 bin kişiyi takip eden marjinal sanatçı, 7406 tweet atmış.

1463913278_twitter-7.png

Ellen DeGeneres / @TheEllenShow

ABD’nin en çok sevilen ve izlenen programlarından birini hazırlayıp sunan, ünlü komedyen Ellen DeGeneres, program sırasında da sıklıkla paylaşımlarda bulunuyor. Sosyal medyayı oldukça yoğun kullanan Ellen DeGeneres'ın Twitter hesabında 59,9 milyon takipçi bulunuyor. 36,4 bin kişiyi takip eden hesap 13,4 bin tweet atmış. 

1463913732_twitter-8.png

Twitter / @twitter

Sosyal medya ve micro blog platformu Twitter'ın kendi ve resmi hesabı listemizin hemen hemen en sonunda yer alıyor. 54,9 milyon kullanıcı tarafından takip edilen Twitter'ın resmi hesabı, 140 kişiyi takip ediyor ve 2793 tweet atmış.

1463913756_twitter-9.png

Justin Timberlake / @jtimberlake

Yaptığı müzik ve çektiği kliplerle gönüllerde taht kuran Justin Timberlake, yalnızca kendi işleriyle ilgili paylaşımlarda bulunmuyor. Twitter'da 55,3 milyon kişi tarafından takip edilen sanatçı, 159 kişiyi takip ediyor ve 3305 tweet atmış.

1463913878_twitter-10.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.