En ucuz internet kullanan ülkeler! Türkiye de listede - Page 1

Artık internet çağında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Günümüzde insanlar internete bağlı olmadan bir dakika bile geçirmek istemiyorlar. Nitekim akıllı telefonlar ve yaygınlaşan mobil internet sayesinde, artık dilediğimiz yerden internete erişebiliyoruz.


Hal böyle olsa da ülkemizdeki internet hızları ve fiyatları sürekli eleştiriliyor. Peki gerçekten de Türkiye’de internet pahalı mı? Hemen cevaplayalım. Kesinlikle hayır.


En ucuz internet kullanan ülkeler! Türkiye de listede


Ülkemizde genel olarak internet fiyatları 70 TL civarında diyebiliriz. Eğer hızınızın biraz daha yüksek olmasını istiyorsanız o zaman ödemeniz gereken ücret de üç haneli sayılara ulaşıyor.


Bilindiği üzere geçtiğimiz yıla kadar hayatımızda olan adil kullanım kotası saçmalığı artık yok. Dolayısıyla hızımız kesilecek mi korkusu yaşamadan dilediğimiz gibi internet kullanımı hakkına sahibiz. Adil kullanım kotasının kalkmasıyla birlikte internet erişim paket fiyatları da arttı. Bu durum doğal olarak kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmadı. Fakat ister inanın, ister inanmayın artan fiyatlara karşın Türkiye de en ucuz internet kullanan ülkeler arasında yer alıyor.


Elbette bahse konu olan en ucuz internet kullanan ülkeler listesi sabit bir para birimi yapıldığından ötürü listede hayli sürpriz isimler var. Dolayısıyla Türkiye’de bu sebepten ötürü listeye girmiş olabilir. Çünkü listede İran bile mevcut. Malum şu aralar İran’da dolar almak için servet ödemek gerekiyor. Dolayısıyla bu ülkede ortalama internet faturası 8.22 dolar olarak belirtilmiş. Belki bu meblağ İran vatandaşları için servet olabilir.


Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en ucuz internet kullanan ülkeler sıralamasıyla baş başa bırakalım.


İşte en ucuz internet kullanan ülkeler!

En ucuz internet kullanan ülkeler! Türkiye de listede - Page 2

Ukrayna


Ortalama İnternet Paket Ücreti: 5 dolar

En ucuz internet kullanan ülkeler! Türkiye de listede - Page 3

Sri Lanka


Ortalama İnternet Paket Ücreti: 5.65 dolar

En ucuz internet kullanan ülkeler! Türkiye de listede - Page 4

İran


Ortalama İnternet Paket Ücreti: 8.20 dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.