İnternet

Esma Esad Twitter’ ı ikna etti

Suriye Devlet Başkanı'nın eşi Esma Esad adına açılmış olan sahte hesapları Twitter’e sikayet ederek kapattırdı.

Esma Esad Twitter’ ı ikna etti

Twitter'da Suriye Devlet Başkanı ve first lady tarafından yazılmış olması mantıksız olan en az 11 tane Twitter hesabı kapatıldı ve bağlantılı e-postalar iptal edildi.

@ Syrianpresident adlı bir hesap yazarı, bu hesabı bir "parodi hesabı" olarak nitelendirdi ve 2500 takipçinin de bu hesapla birlikte engellediğini söyledi.

1331795044_esmaesad.jpg

Esma Esad'ın üst düzey yardımcılarından Fares Kallas, bu ve diğer hesapları Suriye Devlet başkanı veya eşi olduğunu iddia eden sahte Twitter hesapları olduğunu Twitter'e şikayet etti.

Suriye Devlet Başkanı ve eşi bu hesapların resmen kaldırılması veya askıya alınması için talepte bulundular. Beşar Esad ve eşi Esma Esad'ın Twitter hesaplarına karşı olmadığını, Esad yanlılarının veya karşıtlarının dilediği gibi parodi yada fan siteleri kurabileceğini ancak sanal bile olsa sahte bir kimliğe bürünmenin doğru olmadığına inandıklarını söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.