İnternet

Essential Phone'un CEO'su ani bir kararla izne ayrıldı!

Olay telefon Essential Phone'un CEO'su Andy Rubin, kişisel sebeplerden dolayı izne ayrıldı. Peki, Andy Rubin'in izin almasının arkasındaki sebep ne?


Android'in mucidi Andy Rubin, 2014 yılında Google'dan ayrıldığını açıklamıştı. 2017 yılında Essential firmasını kurup Essential Phone ile karşımıza çıkan Andy Rubin, telefonun tasarımı ile olay yaratmıştı.

Ancak bu kadar çok ses getiren Essential Phone'da işler yolunda gitmemiş ve telefon yaklaşık 300 dolar gibi bir indirim almıştı. Satış rakamları ile dip yapan Essential Phone cephesinden bugün bir kötü haber daha geldi.

Essential Phone'un CEO'su ve kurucusu  Andy Rubin, kişisel sebepleri gerekçe göstererek izne ayrıldı. Bu ani kararın ardından Rubin'in 2014'te Google'dan ayrılmasıyla ilgili söylentiler tekrardan günceleme geldi. 

The Information'a göre; Andy Rubin'in zamanında Google'dan ayrılmasındaki neden Rubin’in altında çalışan ve tecrübeli yöneticiyle uygunsuz ilişki yaşaması. Kadının şikayetinden sonra Google'dan ayrılan Rubin'in dava sürecindeki bir gelişmeden dolayı Essential'da izne ayrıldığı söyleniyor.

Essential cephesinin The Information'ın bu iddiaları yalanladığını ancak konuyla ilgili net bir açıklama yapmadıklarını belirtelim.

1511953195_phone.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.