İnternet

Etohum-Aslanoba ortaklığından büyük yatırım

Türkiye'de birçok internet girişimcisine destek olan Etohum ile iş dünyasının önemli isimlerinden Hasan Aslanoba yatırım anlaşması imzaladı.

Etohum-Aslanoba ortaklığından büyük yatırım

Aslanoba Gıda A.Ş. CEO'su Hasan ASLANOBA , yeni girişimcilere destek olan Etohum'a 1,2 milyon dolar yatırım yaparak şirkete yüzde 10 ortak oldu. Bu ortaklık sürecinde verilen 1,2 milyon dolar yeni girişimcilere yardımcı olmak için kullanılacak. Bu oran 3 yıl içinde 3 milyon dolara kadar arttırılacak.
1369729299_hasanaslanobaburakbuyukdemirkerimture.jpg

Etohum nedir ?

Etohum'un misyonu yeni ekonomiye odaklanarak kendi internet şirketini kurmak isteyen başlangıç aşamasındaki girişimciye yatırım yaparak süreci hızlandırmaktır. Bu organizasyona kendi internet şirketini kurmak isteyen veya başlangıç aşamasında kurmuş olan girişimciler Etohum'dan destek almak için başvurabilirler.

Yapılan  başvurulardan seçilen 15 proje, ilk olarak Etohum Kampı'na alınır. Burda çeşitli kendi alanlarında uzman eğitmenler projelerine yönelik koçluk ve danışmanlık yapar. Kampı bitirdikten sonra girişimcilere ilk yatırımları Etohum tarafından yapılır.
Etohum kurulduğu tarihten günümüze kadar 200'e yakın şimdilerde popüler olan internet sitesine yardımcı olmuştur.

teknolojioku.com'a açıklamalarda bulunan Hasan ASLANOBA ise şunları söyledi:

" Bugün güzel bir ortaklığın tohumunu atıyoruz. Bu ortaklığı ticari bir ortaklıktan çok sosyal bir ortaklık olarak görüyorum. Benim yaptığım yatırımlar gelecekteki yatırımcılara örnek niteliğinde olmalı. Etohum'un yaptığı gerçekten çok büyük bir iş. "

'Neden yabancısı olduğunuz bir sektöre girmeye karar verdiniz? sorumuza ise şu cevabı verdi:

"Çok büyük bir dönüşüm dönemindeyiz. Eski ekonomi anlayışında kalmamak gerekiyor. Yeni ekonomi anlayışında bilgi teknolojilerinin katkısı çok büyük. 2011 yılında bu alana yatırım yapmaya karar verdim. Erikli Su'da CEO'luk görevimi bıraktıktan sonra bu alana ağırlık verdim."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.