İnternet

Facebook App Center sonunda açıldı!

Facebook kendi özel olarak seçtiği web ve mobil uygulamalarını App Center'da kullanıcılara sunacak.

Facebook App Center sonunda açıldı!

Bir zamanlar Facebook uygulama açısından oldukça hızlı bir çıkış yapmıştı. Ancak zararlı uygulamaların çıkması ile birlikte Facebook uygulamalarına da ilginin azalmasına neden oldu. Facebook şimdi kendi özel uygulamaları sunacağı App Center'ı açıyor.

1339156118_facebook-appcenter.jpg

Facebook kendi özel olarak seçtiği web ve mobil uygulamalarını App Center'da pazarlayacak. Facebook.com/appcenter adresinden ulaşabileceğiniz bu bölümde şuan için iyi geri bildirim almış 600 uygulama bulunuyor. App Center kullanıcıları bu bölümde uygulamaları keşfedebiliyor ve kendine yapılan önerileri görebiliyor.

Kullanıcılar App Center'daki uygulamalar hem Facebook.com üzerinde hem de mobil uygulamalarında kullanılabilecek.

1339156136_facebook-appcenter2.jpg

AppCenter'ı ayrıca, yeni bir uygulama keşfetme motoru olarak görebileceksiniz. Hem webde ve mobildeki uygulamaların Facebook ile ilişkisini güçlendirecek olan Facebook farklı uygulamalar keşfetmek isteyenler için de güvenilir bir kaynak sunmuş olacak.

Mobil uygulamalarda cebinize indirme bağlantısı göndermenizin mümkün olduğu AppCenter'da, uygulamanın hangi arkadaşlarınız tarafından kullanıldığını, uygulamanın web sitesini ve uygulamaya hangi platformlarda erişilebileceğiniz hakkında da bilgi veriyor. Ayrıca Appcenter'ın kullanıcılarla uygulamalar arasındaki gizlilik ilişkisi de düzene girmiş. İncelediğiniz uygulamaların sizden hangi bilgilerini istediğini ve kimlerle paylaşım yapabileceğinizi görme imkanına sahipsiniz.

Bakalım bu uygulama ne kadar tutacak ve Facebook'a neler getirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.