İnternet

Facebook artık gözden düştü!

Dev sosyal ağ Facebook, artık eski ilgiyi görmüyor.

Facebook artık gözden düştü!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook, artık eski havasında değil. Gelen haberlere bakılırsa sosyal ağ artık yavaş yavaş gözden düşmeye başladı.

GWI Social adlı araştırma şirketinin yayınladığı verilere göre gençler artık Facebook'u eskisi gibi eğlenceli bulmuyor. Facebook kullanıcılarının %45'i artık eski ilgiyi göstermiyor. Ayrıca kullanıcıların %37'si Facebook'tan sıkıldığını, %18'i ise artık dev sosyal ağın eskisi kadar havalı olmadığını söylüyor. Öte yandan kullanıcıların büyük bir kısmı da sosyal ağda herşeyin paylaşıldığı gerekçesiyle siteye girmediğini söylüyor.

Araştırmada dikkat çeken bir diğer konu ise güvenlik. Her 10 kullanıcıdan 3'ü Facebook'un kişisel verilerin gizliliğine yeteri kadar önem vermediğini düşünüyor. Bilgilerinin reklam amacıyla 3. şahıslarla paylaşıldığından emin olanların sayısı ise azımsanmayacak kadar fazla. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, Sizce de Facebook artık eski ilgisini kaybetti mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.