İnternet

Facebook çalışanları büyük zarar etti!

Facebook çalışanları, halka arz sonrasında ne kadar kaybetti!

Facebook çalışanları büyük zarar etti!

Facebook, 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı ancak dev arama motoru, hisse değerinin yatırımcılar için kötü olmadığını ısrarla söylese de çalışanların zararları da oldukça yüksek olduğu görülüyor.

Yeni gelen haberlere göre Facebook çalışanları Mayıs ayındaki halka arz sonrası, ortalama 2 milyon dolar kaybetti. Bu verinin kaynağı ise Equilar adlı bir araştırma firması. Facebook'ta bir çalışanın ortalama hissesi 2.5 milyon dolar değerinde.

1349704651_facebook-nasdaq2.gi.top.jpg

Çalışanların zararı bu kadar ancak yönetici bölümüne bakıldığı zaman onların zararının daha da fazla olduğu görülüyor. Şirketin CEO'su Sheryl Sandberg'in 700 milyon dolardan fazla, CEO ve kuruculardan olan Mark Zuckerberg'in ise 10.5 milyar dolar kaybı olduğu söyleniyor.

Halka arz öncesi hisse başı değeri 38 dolar olan Facebook'un hisseleri, Eylül ayında  ise bu rakam 14.55 dolarlara kadar gerilediği görüldü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.