İnternet

Facebook fotoğraflar bölümünü yeniliyor

Artık Facebook' taki fotoğraflarınız daha yüksek çözünürlükte ve daha hızlı olacak.


Google+ ile başlayan ciddi rekabet sonucu, Facebook rakibine karşı hamlaler yapmaya başladı. Neredeyse hergün Facebook' un bir yerleri değişiyor. ama bu seferki yenilik sizi oldukça sevindirecek.

Facebook Fotoğraflar bölümünün yeni versiyonu fotoğrafları daha yüksek çözünürlükte gösterecek ve fotoğrafların açılışı daha hızlı olacak. Facebook' un geliştiricilerinden biri olan Justin Shaffer blog yazısında, Facebook' ta paylaşılan fotoğrafların 960 piksel çözünürlükte olacağını ve eskisine oranla çok daha hızlı yükleneceğini duyurdu.

1314450312_facebookyenifotograflar2.jpg

Tek yenilik fotoğrafların çözünürlüğünde değil. Fotoğraflar bölümünün tasarımında da değişiklikler yapılıyor. Yeni fotoğraf görüntüleyecisi yüksek çözünürlüklü fotoğraflara uygun hale getirildi. Geniş bir alan kapladığı içinde dağınıklığı gidermiş oluyor.

Facebook yeni fotoğraf özelliğini önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılara sunmaya başlayacak.

1314450305_facebookyenifotograflar.jpg

Yorumlar
Misafir
biraz önce facebookta albüm oluşturdum. fakat eklediğim resimlerin çözünürlüğü çok kötü görünüyor gerçekte öyle olmamasına karşın. Bir bilginiz var mı neden olabilir..
Cevapla
Misafir
Gerçekten Başarili Olacak
Cevapla
Misafir
geç gelmiş bir özellik, coktan olması gerekiyordu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.