İnternet

Facebook gerçek adınızı arkadaşınıza soruyor!

Facebook yeni bir uygulama ile sizin gerçek adınızı öğrenmeye çalışıyor.


Facebook kullanıcıların gerçek ismini kullanmasını istiyor ve bunun için çalışmalar yapıyor. Şirketin bu konuda politikası açık ve nettir. Gerçek isminizi kullanmanız gerekiyor. Çoğu kullanıcı adını kullanmak yerine başka takma bir ad kullanabiliyor.

Bu uzun süredir düşünülen bir politika olsa da Facebook'un bu uygulamayı gerçekleştirmesi mümkün olmamıştı. Facebook bu uygulamaya çare olarak kullanıcıların adını arkadaşlarına sorma yolunu buldu.

1348289507_facebooksnitchprompt-520x3341.jpeg

Facebook'un verdiği bu karar, Twitter kullanıcısı @ chapeaudefee tarafından fark edildi ve uygulamada Facebook, kullanıcıya bir arkadaşının adının gerçek olup olmadığını sordu. Soruda "bu arkadaşınızın gerçek adı mı?"  deniyordu ve açılan pencereyi kaaptmak için herhangi bir seçenek yoktu. Soruda dört seçenek bulunuyordu ve bu seçenekler şunlardı: "Evet", "hayır", "Ben, bilmiyorum" ve "Cevap vermek istemiyorum."

Anlaşılan o ki, Facebook, kullanıcıların gerçek adını kullanmasında kararlı. Sanal alemde gerçek kimliğini kullanmak istemeyen internet kullanıcıları için ileri dönemlerde Facebook bir hayal olabilir.

Yorumlar
Misafir
Yok daha neleer...
Cevapla
Misafir
yakinda kimlik bilgileriyle uye girisi ister iste ozaaman batar
Cevapla
Misafir
Facebook cok tehlikeli olmaya basladi ozel diye bisey kalmadi
Cevapla
smm
Facebook zararlısından bir an önce kurtulmak lazım.
Cevapla
bilent gul
amerikan gizli servisinin kurdugu bir site amaci dunyadaki her kes hakkinda bilgi toplamak. kimlik tespiti yuz tesbiti karakter iliskileri yetenekleri baglantilari nezaman ne yaptiklari nerde olduklari kimle beraber olduklarina degin her seyi depoluyorlar. yeri geldimi kullaniyorlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.