İnternet

Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook hesabımı tamamen kapatmak istiyorum, nasıl kapatabilirim?

Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook hesabınızı tamamen kapatmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı bilgiler var. Bu yüzden hesap kapatma işlemini yapmadan önce tekrar düşünmenizi öneririm.

Eğer kesin kararınızı verip Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu işlem sonrasında Facebook üzerinde sahibi olduğunuz sayfaların ve gruplarında kaldırıldığını unutmayın. Eğer bu sayfaların ve grupların Facebook üzerinde varlığını devam ettirmesini istiyorsanız, hesabınızı başka birine devretmeniz gerekir.

Facebook hesap silme ayarlamalarını yaptıktan iki hafta sonra hesabınız silinmektedir. Bu süre zarfında eğer hesaba giriş yapmaya çalışırsanız, hesabınız tekrar aktif hale gelir. O yüzden hesap silme işleminin tamamlanması için 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekir.

Facebook hesabınızı kapatmak için şu yolu takip edin:

●Önce silmek istediğiniz hesap ile oturum açın.

●Oturum açtıktan sonra adres çubuğuna http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account  adresini kopyalayıp, giriş yapın.

●Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen “Hesabımı Sil” butonuna basın.

●Daha sonra karşınıza Facebook hesabı kalıcı olarak sil mesajı çıkacak. Buradaki gerekli alanları doldurup, “Tamam” butonuna basın.

●Bu işlemi de tamamladıktan sonra 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız silinecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.