İnternet

Facebook hesabınızı neden kapatmalısınız?

Facebook hesabınızı kapatmak için neden arıyorsanız, haberimizde!

Facebook hesabınızı neden kapatmalısınız?

Bildiğiniz gibi Facebook kullanıcıları günde neredeyse iki saatlerini Facebook'ta geçiriyorlar. Dev sosyal ağ üyeleri bütün düşüncelerini, ruh hallerini ve mutlu anlarını Facebook'ta paylaşıyorlar. Arkadaşlarınızın gittikleri eğlence yerlerinden tatillere kadar her şeyini Facebook sayfanızda görmeniz mümkün oluyor.

Yıllardır görüşmeyen arkadaşlar birbirlerini Facebook sayesinde bulup iletişime geçebiliyorlar. Ya da uzak olup da görüşemeyen akrabalar paylaştıkları resimler ile birbirlerinin eğer çocuksa büyümüş, yetişkinse yaşlanmış hallerini görebiliyorlar.

1359920088_2.jpg

Facebook'un bu yönü oldukça güzel ve etkili görünüyor. Peki ya kötü yanı! Facebook'un hayatımıza büyük zararları da var.

Peki nedir bu zararlı yanları? Sonraki sayfalarımızda Facebook'un zararlı yönünü inceleyebilirsiniz.

1. Bilinçsiz bağımlılık

Facebook bağımlılığı diğer kötü alışkanlıklara benzemiyor. Çünkü bağımlısı olduğunuzun farkına bile varmıyorsunuz.

1359918804_3.jpg

Bir araştırmaya göre kadınlar günde 81 dakika erkekler ise 64 dakikasını Facebook'ta geçiriyor. Acı olan tarafı ise zamanın Facebook'ta nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile.

1359918836_4.jpg

2. Öz saygının yok olması

Aldığınız kilolardan şikayetçiyseniz bir de yeni 'kilolu' halinizin fotoğrafını Facebook'a koymayı deneyin. Bir araştırmaya göre Facebook kullanıcıları arkadaşlarının fotoğraflarına baktıkça kendilerine olan güveni azalıyor.

1359919034_13.jpg

3. İş arayışı

Birçok araştırmaya göre iş verenlerin yüzde 90'ı başvuran adayların Facebook profillerini inceliyor. Başvuruların yüzde 69'u ise Facebook profillerindeki içerikten reddediliyor. Facebook hesabını kapatmak kesin çözüm olabilir ama bazı iş verenler ise Facebook'u olmayan birini psikopat olarak görüyor.

1359919284_7.jpg

4. Okul başvuruları

Akademik hayatınıza yön verirken her 5 saniyede bir Facebook'u güncellemezseniz başvuru süreciniz daha hızlı sonra erebilir.

1359919370_8.jpg

5. Ayrılık acısı

Kötü bir ayrılık yaşadıysanız Facebook'unuzu kapatarak herkese büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

1359919529_9.jpg

Facebook profilinizde paylaşacağınız acı dolu iletileri kimse görmek istemiyor. Ayrıca eski sevgilinizi durmadan Facebook'tan takip etmeyi bırakarak onu daha çabuk unutabilirsiniz.

1359919605_10.jpg

6. Facebook kıskançlığı

Yine bir araştırmaya göre Facebook kıskanç ve mutsuz yapıyor. Sadece mutlu anların paylaşıldığı Facebook'ta sürekli bu paylaşımlara maruz kalmak kişiyi daha olumsuz düşünmeye itiyor. Sonuç ise kıskançlık ve mutsuzluk. Facebook'ta yaşanan kıskançlık, dedikodu ve akran istismarına da sebep oluyor.

1359919645_11.jpg

Buna çözüm olarak hesabınızı kısa süreliğine kapatabilirsiniz. Eğer buna cesaret edemiyorsanız güvendiğiniz bir arkadaşınızdan şifrenizi değiştirmesini isteyebilirsiniz.

1359919730_13.jpg

8. Özel yaşamın korunması

Gizlilik internetin en korkutucu konularından biri olmuştur. Ancak Facebook kendine has kullanım koşulları bile hesabınızı kapatmak için iyi bir neden olabilir.

1359919846_14.jpg

Hala ikna olmadıysanız bir de bunu dinleyin....

Facebook'un yeni geliştirdiği 'Graph Search' uygulaması 'beğen'diğiniz sayfalardan yola çıkarak bütün hayatınızı arama motorunda sergileyecek. Bu bilgiler ise en çok reklam verenlerin işine yarayacak. 'O zaman Facebook'tan her şeyimi silerim' diye düşünüyorsanız unutmayın internette hiç bir şey asla tamamen yok olmaz!

1359920048_15.jpg

Yorumlar
aferin memo
Bravo sana boyle devam et :)
Cevapla
Misafir
Merak etme o fotoğrafları facebook yetkilileride görüyorlardır. Kendinden bukadar emin olma.
Cevapla
Memo03
Facebook kullaniyorum fakat kendine ait hicbir resmini gostermiyorum, sadece kendim görebiliyorum, bir albüm dusunun, o niyetle kullaniyorum... Facebook'u bilincli kullanirsaniz cok guzel aksi takdirde pisman olabilirsiniz :-) Dikkatli olun sevgiyle kalin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.