İnternet

Facebook Nüfus Cüzdanı fotokopisi istiyor

Facebook yarın devlet tarafından düzenlenmiş fotoğraflı bir kimlik sunmanızı isteyecek.

Facebook Nüfus Cüzdanı fotokopisi istiyor

1329384771_facekimlik.png

Yarın, Facebook kullanıcılarına kimliğini doğrulamak için bu seçeneği kendi profili ile haberdar edilecektir.Doğrulamayı gönüllü seçmeniz gerekiyor. Bu kullanıcılardan daha sonra silinecek hükümet tarafından düzenlenmiş fotoğraflı bir kimlik, bir görüntü sunmaları istenecektir. Ayrıca arama ve parantez içinde gerçek adının yanında görüntülenebilir veya bir yedek olarak onları bulmak için kullanılabilecek bir "alternatif isim" girmek için seçenek sunulur.

1329384794_facekimlik1.png


Hesaplarını gerçek isimleri ile doğrulayanların profillerinin altında gerçek isimleri de yazacak. Ve Facebook aramalarda ve önerilen kişilerde ayrıcalıklı olacaklar.

1329384850_facekimlik2.png

Bu yolla hem kendini başkalarının yerine koyanların hem de bu yolla spam dağıtanların önüne bir engel koymak hedefleniyor.

Yorumlar
Misafir
Aynen bende katılıyorum zaten kimlik fotokopisiylen T.C kimlik no ve bilgilerimizde dacede olacak bu ileride çook sakıncalı bir durum yaratabilir misal face hesapları çalınırsa milyonlarda kişisel bilgi ele geçmiş olur bunun için şahsen ben kimlik bilgilerimi vermem gerekirse başka alternatif sosyal ağlar buluruz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.