İnternet

Facebook Pinterest'e özendi!

Facebook yeni tasarım denemesi yapıyor!


Facebook zaman tüneli kullanıcılar tarafından çok ilgi görmedi. Hatta öyle ki zaman tünelinden bu yana Facebook'un aldığı puanlarda düşüşler olduğunu söyleyebiliriz. Facebook popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Pinterest'e benzer görünümde bir Open Graph tasarımı deniyor.

Yeni tasarım haber kaynağında daha çok resimler üzerine yoğunlaşmış bir ara yüze sahip olacak ve olaylar bir hikaye akışı olarak görüntülenecek. Örneğin arkadaşlarınızın son zamanlarda genel olarak neyi ne kadar beğendiğini gösteriyor ve fotoğraflar Pinterest gibi gösterilerek beğenme ya da yorum yapma seçenekleri koyulacak.

1342794541_1.jpg

Bazı kullanıcılar için güncelleştirilen sistem henüz test aşamasında ve uygulamalardaki ara yüzün de değiştirileceği belirtiliyor.

Facebook'tan gelen açıklamalara göre bir çok tasarım denediklerini ancak hepsini duyurmadıklarını belirtiyor. Siz yeni tasarımı beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.