İnternet

Facebook sayesinde 115 kilo zayıfladı!

Matthew Briggs, Facebook sayesinde 115 kilo verdi.

Facebook sayesinde 115 kilo zayıfladı!

Matthew Briggs İngiltere'de yaşıyor ve arkadaşının bir hareketi onum hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Facebook'ta arkadaşı tarafından yüklenen bir fotoğrafını gördükten sonra kilolu yaşamak istemediğine karar veren Matthew Briggs, bu kararı sonucunda 115 kilo zayıfladı.

1335360974_h418.jpg

İnternet ardından da Facebook'un popüler olmasıyla hareketliliğimiz ve yüz yüze iletişimimiz büyük oranda değişti. Hareketsiz yaşamımızda hareketlerimizi daha da kısıtlasa da amacımız Facebook fotoğraflarında daha güzel, daha yakışıklı ve daha havalı görünmek oldu.

1335361002_facebookla-kiloverdi-uzmanabi0.jpg

Mattew Briggs zayıflama nedenini şöyle açıkladı, "Fotoğraflarımı Facebook'a koymak istemiyordum. Çünkü kendimi o boyutlarda görmek beni çok üzüyordu."

Mattew Briggs, 29 yaşında annesini kaybettikten sonra depresyona girdi ve genç depresyonla birlikte fast-food yemekler ve tatlılarla beslenmeye başlayınca 197 kiloya kadar çıktı.

Birgün arkadaşının Facebook'ta kendisine ait bir fotoğrafı paylaşmasıyla kilo vermeye karar verdi ve Briggs, 115 kilo vererek 82 kiloya düştü.

Matthew Briggs: "Zayıflamak için spora yazıldım ve fast-food yemekleri bir kenara bıraktım. Şimdi beni sokakta görenler kim olduğumu anladıklarında yüz ifadeleri değişiyor. Bunu yaşamak çok eğlenceli." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.