İnternet

Facebook ve Twitter'daki tehlike!

Bir araştırma sonucu Facebook ve Twitter'da ki tehlikeyi ortaya koydu.

Facebook ve Twitter'daki tehlike!

Yeni yapılan araştırmalara göre Facebook ve Twitter'ın kullanımının, sigara içmekten veya alışveriş yapmaktan daha çok bağımlılık yapıyor.

Araştırma, Chicago Üniversitesi'nde sosyal medya kullanıcılarıyla ilgili yapıldı.  Araştırmaya, Almanya'da 18-85 yaşındaki kişileri katıldı. Akıllı telefon kullanan katılımcılar sosyal paylaşım sitelerine girmeyi istedikleri zamanlarda bunu araştırmacılara haber verdiler.

1347172285_facebook-twitter2.jpg

Araştırmaya katılan kullanıcılar, Facebook'ta bir fotoğrafa yorum yapmanın ya da twit atmanın, alışveriş yapmaktan, sigaradan ve alkolden bile daha çok keyif verdiğini, bu 2 sosyal paylaşım sitesinin en az alkol ve sigara kadar "bağımlılık" yaptığını sonucuna ulaştırdı.

Wilhem Hofmann bu araştırmayı yöneten kişi ve Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada, sosyal paylaşım sitelerinin neredeyse hiç para ödemeden her yerden ulaşılabiliyor olması nedeniyle "insanların Facebook ve Twitter'a girmeden duramadıklarını" dile getirdi.

Yorumlar
z.c
evet bende arkadasa katiliyorum
Cevapla
faysal urfali
fazlaca abartılmış bnce miletin sosyal paylaşım sitelerini bedeva bulmasından kaynaklanıyor....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.