İnternet

Facebook'da rekor fotoğraf paylaşımı!

Facebook kullanıcıları günde ne kadar fotoğraf paylaşıyor?

Facebook'da rekor fotoğraf paylaşımı!

Dev sosyal ağ Facebook, hemen hemen tüm internet kullanıcılarının vazgeçemediği bir platform. Dev platformda, durumların yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımları da oldukça yoğun ilgi görüyor. Fotoğraf paylaşımında filtre uygulaması Instagram’ın kullanılması bu özelliği daha popüler hale getiriyor.

İnternet.org’un verilerine göre şimdiye kadar Facebook üzerinden kullanıcılar, 250 milyar fotoğraf paylaşımı yaptı. Tahminne günde ortalama 350 milyon fotoğraf paylaşımı yapılıyor. Bu platformda popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’da ise şimdiye kadar 8 milyar fotoğraf paylaşımı bulunuyor ve günlük ortalama fotoğraf paylaşım rakamı 3,5 milyon.

1379751282_facebook1.jpg

2011 yılının ortalarında, Facebook’da "sadece" 100 milyar fotoğraf yüklemesi mevcuttu. Facebook’un 1,15 milyar kayıtlı üyesi olduğunu düşündüğümüzde yeni rakam daha da etkileyici görünüyor. Buna göre ortalama ücret her kullanıcı için 217 fotoğraf oluyor.

Yorumlar
Misafir
Facebook insanı hem bağımlı yapıyor hemde insanın psikolojisini bozuyor .2 senedir kapatmışım kafam çok rahat =)
Cevapla
Misafir
Ne olacak herkes canı sıkılsa fotoğraf çekiniyor faceye atıyor.Kendini göstermeye ne kadar meraklı millet.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.