İnternet

Facebook'ta Başbakan'a hakaret eden memurların hapsi istendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddia edilen iki memura, 2 yıl 4 aya kadar ayrı ayrı hapis istemi ile dava açıldı.

Facebook'ta Başbakan'a hakaret eden memurların hapsi istendi

İnsanların sanal aleme yönelmesi ile dikkatlerde bu yönde olmaya başladı. Artık kimse her istediğini her platformda söyleyemiyor. Çünkü herkesin içinde söylenen küfür hakaret tarzı konuşmalar suç sayılabiliyor. Bir örnek verecek olursak, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddia edilen iki memura, 2 yıl 4 aya kadar ayrı ayrı hapis istemi ile dava açıldı.

Söylenenlere göre "Bir kamu kurumunda çalışan 7 memurun, Facebook'tan, Başbakan Erdoğan ve hükümet aleyhinde paylaşımlarda bulunduğu" iddiasıyla Başbakanlık İletişim Merkezine isimsiz bir mail geldi ve bunun üzerine soruşturma başlatıldı.

1367864912_tayyip-erdogan-i-sinemada-canlandirabilecek-aktor236899.jpg

Dava açılan şüpheliler, Başbakan Erdoğan'ın fotoğraflarına montaj yaparak saygınlığını alenen rencide ediyorlardı. Bu kapsamda iki kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan 1 yıl 2'şer aydan, 2 yıl 4'er aya kadar hapis cezası istendi.

Yorumlar
Misafir
yaşım 16 ve %50 den daha bilincliyim
Cevapla
yasin
Ayrıca allahım a şükür Bugune kadar kime oy verdiysem sandıktan birinci çıktı, buna muhtarlık ve Yerel seçimler de dahildir. ( yaşım 30)
Cevapla
yasin
Çoğunluk cahil veya değil Demokrasinin birinci kuralı nedir ?çoğunluk ne derse o saygı duyacaksiniz, he duymuyormusun hükümetten memnun degilmisin? O zaman git yurt dışına zaten birçok ülkede vize kaltı
Cevapla
Misafir
ülke başında padişah kılıklı soytarı ekmekerimizle oynuo yalakalarda gelio oo iyi olmuş makama saygı ya geçin bunları
Cevapla
Misafir
çoğunluk cahilse ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.