İnternet

Facebook'ta hayat nasıl gidiyor? Ne var ne yok?

Facebookta bu uygulama aldatmacaya neden oldu.

Facebook'ta hayat nasıl gidiyor? Ne var ne yok?

Dev sosyal ağ Facebook gün geçmiyor ki paylaşım sitesinde yeni bir yenilikle karşımıza çıkmasın. Bu yenilikler bazen kullanıcılar tarafından beğenilirken bazı uygulamalarda tepkilere neden oluyor.

Bazen de Facebook'un yaptığı yenilikler insanlara malzeme oluyor. Özellikle bugün gördüğüm bir paylaşım pes dedirtti. İnsanlarımızın bilgisizliğinden faydalanan sayfa sahipleri Facebook'un yeni bir uygulamasını kullanarak, çevremdekilerden gördüğüm kadarıyla epey bir paylaşıma neden oldular. Böylelikle tabi ki sayfalarının reklamını da yaptılar. Aynı yemeği ısıtıp ısıtıp koyar gibi aynı resme sayfa adlarını yazıp yazıp yayınladılar. Peki neydi bu uygulama?

1356285401_face.jpg

İnsanların korkmasına neden olan ve bu korkuyla paylaşmasına neden olan uygulama Facebook'un bana göre paylaşım yapmaya teşvik etmek için uygulamaya koyduğu sayfanın üst kısmında bulunan 'Ne düşünüyorsun?' bölümünü; Nasıl gidiyor, Tatilde neler yaptığını paylaş, Tatil günlerinde neler oluyor? şeklinde değiştirmesiydi. Uyanık kullanıcılar bu durumdan faydalanmak istediler ve başarılı da oldular.

1356285427_nevarneytokjpgh881.jpg

1356285441_tatiljpgh110.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.