İnternet

Facebook'tan itiraf

Facebook yaptığı açıklamada önlemlerin yetersiz olduğunu açıkladı.

Facebook'tan itiraf

Facebook'ta kamu politikasından sorumlu olan Marne Levine, yaptığı açıklamada kullanım kurallarını ihlal eden içeriğe karşı uygulanan sistem üzerinde birkaç aydır çalışma yaptıklarını, fakat bu tür içeriğin tümüyle kaldırılması konusunda hala sorunlar olduğunu kabul etti. 
1369909674_20110923065851markzuckerberg.jpg

Son zamanlarda Facebook'taki bazı gönderiler ve sayfalar hakkında büyük tartışmalar yaşandı. Hatırlarsanız bir adamı kafası kesilirken gösteren bir videonun kaldırılması yönündeki taleplere, kural ihlali olmadığı gerekçesiyle olumsuz yanıt veren Facebook Mayıs ayında bu düşüncesinden vazgeçmişti.

Levine, nefret söylemleri kullanılan paylaşımların kaldırılması için kurallarını gözden geçirdiklerini ve personel eğitimini hızlandıracaklarını belirtti.
Kadınlara yönelik şiddete karşı kampanya yürüten bir grup, bu konuda Facebook'u adım atmaya çağıran 225 bin imza toplamıştı. Her ne olursa olsun Facebook hala ilgisiz.


Yorumlar
Misafir
Adamlar reklam peşinde olay bu. Ne kdar reklam o kadar para ne kadar ziyaretçi o kadar para :). Bunlar fasa fiso
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.