İnternet

Facebook'tan ünlülere özel hizmet: Canlı video yayını

Facebook, Periscope’a özendi. Ama canlı yayın hizmeti sadece ünlülere özel olacak.

Facebook'tan ünlülere özel hizmet: Canlı video yayını

Twitter’ın internet üzerinden canlı yayın yapılmasını sağlayan uygulaması Periscope son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Sosyal medya devi Facebook, Periscope’un bu başarısını görmüş olacak ki, benzer bir hizmeti iOS platformu üzerinden hizmete soktu.

Facebook’un şu an iOS kullanıcıları için yayınladığı “Live for Mentions” özelliği sadece ünlülere özel bir hizmet olacak. Ünlü kişiler (sporcu, müzisyen, politikacı…)  Facebook üzerinden canlı yayınlar eşliğinde hayranlarıyla buluşabilecek. Facebook, canlı yayın için özel bir uygulamaya gerek görmüyor. Canlı yayına kullanıcılar, popüler kişinin Facebook sayfasından erişebilecek.

1438842068_live-for-facebook-mentions.png

Canlı video yayını esnasında takipçiler yayın hakkında görüşlerini bildirebilecek ve beğenilerini gönderebilecekler. Canlı yayını kaçıranlar ise video ünlü kişinin Facebook hesabında yer almaya devam edecek ve istenildiğinde tekrar izlenebilecek.

Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Ricardo Kakà, Jamie Oliver, Martha Stewart ve Michael Bublé şimdilik Facebook’un “Live for Mentions” özelliğinden yararlanan ünlüler oldu.

Facebook’un canlı video yayını özelliğini tüm kullanıcılara getirip getirmeyeceği şimdilik bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.