İnternet

Facebook'tan Xiaomi'ye çalım!

Xiaomi'den geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde ayrılan Hugo Barra'nın yeni durağı belli oldu. Peki, Hugo Barra, Facebook'ta hangi bölümde faaliyet gösterecek?

Facebook'tan Xiaomi'ye çalım!

Xiaomi'nin önemli isimlerinden Hugo Barra, geçtiğimiz günlerde şok edici bir karar almış ve firmadan ayrıldığını duyurmuştu. Kişisel sebepleri bahane olarak gösteren HugoBarra, Silikon Vadisi'ne dönmek istediğini belirtmişti. Hugo Barra'nın bu açıklamalarından çok geçmeden yeni durağı belli oldu.

Açıklamalara göre HugoBarra resmen Facebook'ta iş başı yapacak. Facebook'un VR bölümünde görev alacak olan HugoBarraOculus tarafında Facebook'a yenilikler sunmak için çalışacak.

Hugo Barra, Facebook'ta çalışmaya başladığını duyurduktan sonra; "Sanal gerçeklik eskiden sadece bilim-kurgu filmlerinde yer alıyordu. Şimdi bu alanda çalışmak benim için bir rüya. Xiaomi'nin CEO'sundan sektörün her alanında devrimsel teknolojiler sunmayı ve bu teknolojileri büyük kitlelere sunmaktan daha büyük bir şey olmadığını öğrendim." açıklamalarında bulundu.

Xiaomi'de yükselen ivmeli bir performans sunan Hugo Barra'nın, aynı performansı Facebook'un Oculus bölümünde de devam ettireceği su götürmez bir gerçek. Bakalım yenilikçi kavramı ile özdeşen HugoBarra, sanal gerçeklik için ilerleyen süreçte ne gibi yenilikler sunacak?

1485414601_hugo-barra-facebook640x360.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.