İnternet

Facebook'tan Yandex'e şok!

Facebook, Yandex'in yeni uygulamasını bloke ederek herkesi şaşırttı

Facebook'tan Yandex'e şok!

Rusya'nın Google'ı olarak bilinen ve arama motoru piyasasında giderek adını duyuran Yandex'e Facebook, erişimi engelledi. Bu gelişme teknoloji dünyasında şaşkınlığa neden oldu ve gelişmenin, Facebook tarafından kendi arama hizmetlerini korumak için alındığı tahmin ediliyor. Facebook böylece 24 saat içinde Twitter'ın Vine uygulaması ile birlikte iki hizmeti bloke etmiş oldu.

Yeni gelen haberlere göre, Wonder dün hayata geçmesinin birkaç saat ardından Facebook tarafından bloke edildi. Facebook'un herkesi şaşırtan verdiği bu kararın ardından, Yandex avukatları devreye girerek Wonder'a erişimin kesilmemesini istedi fakat bir etkisi olmadı.

1359354647_pagefacebook-arama-motoru-yandex39i-bloke-etti426766450.jpg

Facebook, Grafik Araması sayesinde 1 milyar kullanıcının oluşturduğu 1 trilyon bağlantı üzerinden her türlü aramanın yapılmasını sağlıyor. Şirket Yandex ile aralarındaki politikanın belirlenmesi için Rus şirketle görüşeceklerini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.