İnternet

Facebook'tan yepyeni kutu!

Web siteleri, Facebook'un yeni projesi ile şenleniyor!


Günümüzün en büyük sosyal ağ şirketlerinden Facebook, yeni projeleriyle kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Her zaman kullanıcı odaklı düşündüğü ve hayata geçirdiği projelere ara vermeden devam ederken, geçtiğimiz günlerde hayata geçen yepyeni beğen kutusu projesi bu sefer web sitelerini şenlendiriyor.

1343982090_2012072715040991572.jpgYıllarca görmeye alışık olduğumuz "Beğen" butonu, bu sefer farklı bir kimlikle karşımıza çıkıyor. Yeni kutu ile Facebook, yazı, fotoğraf, video vb gibi içerikleri kolaylıkla paylaşabilmemizi sağlıyor.

Facebook, yeni hizmetiyle birlikte şunları dile getirdi: "kullanıcı bir makale okuduğunda ekranın altından küçük bir pencere çıkıyor ve önerilen makaleleri gösteriyor. Öneriler, kullanıcının arkadaşlarının beğendiği veya paylaştığı içeriklere bağlı olarak yapılıyor" dedi.

Facebook, yeni hizmeti hakkında ilk analiz sonuçlarını da açıkladı. Buna göre özelliğin sitelerdeki sayfa gösterimi sayısını artırdığı yönünde pozitif bir sonuç ortaya çıkmış oldu. Yeni kutuda, kullanılan web sayfasında öne çıkan makaleler, dökümanlar, konuların ufak resımlerıyle bırlıkte öne çıkması, bunlarıda beğenebilirsiniz şeklinde kullanıcıya sunulması oldukça dikkat çekiyor. Konular ön plana çıkarken, kişinin arkadaşlarının paylaşımları ve beğenileri öncelikle olarak dikkate alınıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.