İnternet

Facebook'un Beğen'i tehlikede!

Facebook'un beğen butonu mahkemelik oldu.

Facebook'un Beğen'i tehlikede!

Facebook'un kurulmasından 6 yıl önce yani 1998 yılında, Hollandalı bir şirket, yazılım geliştiricisi Joannes Jozef Everardus van Der Meer, 'Beğen' butonunun patentini aldığını öne sürerek, mahkemeye başvurdu.

Rembrandt Social Media'nın iddiasına göre, 'Beğen' butonu ilk kez sosyal bir günlük olarak hayata geçen 'Surfbook' adlı sitede kullanıldı. Şirket, butonun bugün Facebook'ta olduğu gibi kullanıcıların birbirlerinin içeriklerini beğenmeleri fonksiyonu için kullanıldığını iddia etti.

1360675528_url.jpg

Aslında Facebook'un beğen butonunun tasarımcısı Van Der Meer, 2004 yılında hayatını kaybetti. Fakat Rembrandt Social Media patentin sahibi ve bir diğer sosyal medya platformu AddThis ile birlikte Facebook'u dava etti.

Facebook aleyhindeki davanın başvurusunu Rembrandt, 5 Şubat günü ABD'nin Virginia eyaletinde yaptı.

Yorumlar
Misafir
Facebook Takipçi Kasma Hilesi Facebook Takipçi Kasma Facebook Oyunları Durum Beğendirme Hilesi Twitter Takipçi Kasma Hilesi Zaman Tünelinden Çıkma Facebook Takipçi Hilesi
Cevapla
dasfidanya
adam bekleyip bekleyip ölmüs ))
Cevapla
Misafir
patentlerinde cılgını çıkardılar. aslında sadece teknolojik yeniliklere patent verilmeli. Bu Patent çılgınlığıyla biri "sıçmanın" patentini alırsa artık ya sıçamayacağız yada lütfederlerse sadece donumuza sıçabileceğiz. Bu işi iyice abartmışlar.
Cevapla
Misafir
Adam bekledi bekledi iyice degerlenince dava acti. O da iyi :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.