İnternet

Facebook'un sahte hesap Türkiye açıklaması!

Facebook'un sahte hesap raporunda Türkiye'nin de adı geçiyor.


Facebook'un yaklaşık 83 milyon sahte kullanıcıyı bünyesinde bulundurduğu, sosyal devin verdiği yeni bilgilerle ortaya çıktı.

Dev paylaşım platformu Facebook'un raporuna göre, 955 milyon kullanıcının yüzde 8.7'si sahte profillerden oluşuyor. Bunların yüzde 4.8'inin "çift" hesap, yüzde 2.4'ünün ise geçersiz hesap (iş, parodi, vb.) olduğu söyleniyor. Facebook tarafından "istenmeyen" olarak sınıflandırılan grup ise hesapların yüzde 1.5'ine sahip. Facebook'un kurallarını çiğneyerek istenmeyen mesajlar vb. istekler ve içerikler gönderenler bu "istenmeyen" hesaplar grubuna giriyorlar.

1344240961_facebook-has-83m-fakes-1343930671-6159.jpg

Facebook, rapordaki açıklamasında ilginç birde detaya yer veriyor. İçinde Türkiye'nin de bulunduğu açıklama ise şöyle: "ABD veya Avustralya gibi gelişmiş piyasalarda çift veya yanlış hesapların oranının daha düşük olduğuna, Endonezya ve Türkiye gibi gelişmekte olan piyasalarda ise daha çok olduğuna inanıyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.