İnternet

Firefox pop-up bildirimleri engelliyor

Mozilla'nın, Firefox tarayıcısının son sürümünde rahatsız edici pop-up bildirimleri engellediği ortaya çıktı. Firefox 59 ile artık internet deneyiminiz daha güvenli olacak.

Firefox'tan pop-up bildirimlere geçit yok!

Uzun bir süre Chrome'un gerisinde kalan Firefox, Quantum adını verdiği sürüm ile büyük bir sıçrama yaşamış ve dünyanın en hızlı tarayıcı unvanını eline almıştı. Mozilla, güncellemeler ile geliştirdiği Firefox'a bugün yepyeni bir özellik daha eklediğini duyurdu.

Firefox 59 sürümü ile artık pop-up bildirimler engelleniyor. Örneğin, bir siteye girdiğinizde size RSS'ten sürekli bildirim gönderilmesi için "İzin ver" ve "engelle" seçenekleri sunulur. Firefox'un yeni güncellemesi ile bu istekler otomatik olarak engellenebiliyor.

Ayrıca güncelleme ile bazı web sitelerinin kamera ve mikrafona olan erişim izinleri de otomatik olarak engelleniyor. Güvenli ve sade bir internet deneyimi istiyorsanız, Chrome yerine Firefox kullanmanızı öneriyoruz.

Firefox 59'u indirmek için tıklayın

Firefox pop-up bildirimleri engelliyor - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.