İnternet

Google, arama özelliğini değiştiriyor!

Google, aramalarda kullanmış olduğu Instant Search özelliğini kaldırma kararı aldı. Peki, fişi çekilen Instant Search özelliği ne işe yarıyordu?

Google, arama özelliğini değiştiriyor!

Google, 2010 yılında aramaları iyileştirmek için Instant Search özelliğini duyurmuştu. Google Instant Search, Türkçe adı ile Anlık Arama teknolojisi, arama yapmak istediğiniz bir konu hakkında anahtar kelimeyi yazarken sonuçları gösteren yeni bir arama iyileştirmesiydi. Çıktığında oldukça popüler olan bu servis için yolun sonu göründü.

Google, şirketin tüm platformlarda arama yapmayı iyileştirmek için Instant Search'ün masaüstü sürümünü kaldırma kararı aldı. Firma, bunun gerekçesi olarak ise aramaların büyük bölümünün artık mobilden yapılmasını gösteriyor. Google, Instant Search özelliğini kaldırdıktan sonra mobil aramalara yoğunlaşacak.

Tahminlere göre; 2018 sonuna kadar Google'ın mobil arama bölümünde büyük çaplı bir değişim göreceğiz. Bakalım Google Instant Search'ün yerine hangi yeni teknolojisini kullanıcılara sunacak?

1501157117_google-reset.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.