İnternet

Google arama sonuçlarında 'İnternet Hızı' bilgisini sunmaya başladı

Google görünüşe göre internet hız bilgisini sunmaya başladı.

Google arama sonuçlarında 'İnternet Hızı' bilgisini sunmaya başladı

Geçen ay ortaya çıkan bir habere göre Google arama sonuçlarında internet hız bilgisini sunmaya yönelik çalışmalarını yürütüyordu.Şimdi ise görünüşe göre şirket bazı kullanıcılar için bu bilgiyi sunmaya başladı.

Habere göre Amerika'daki kullanıcılar Google arama kutucuğuna 'internet hızımı kontrol et' yazdıklarında internet hız testi aracı beliriyor.Kullanıcılar bu aramayı yaptıklarında bir widget beliriyor ve herhangi üçüncü taraflı bir siteye bağımlı olmaksızın testi gerçekleştiriyor.

Google Ölçüm Laboratuvarı'nda yürütülen internet hız testlerini artık herhangi birisi bir araç yardımıyla aratıp internet hızını öğrenebilecek.

1469265963_google-search-speed-test-4-768x463.png

Aracın kullanıcı arayüzüne baktığımızda basit ve toplu olduğunu bunula birlikte indirme ve karşıya yükleme hızlarına yer verildiğini görüyoruz.Alt kısımda ise internet hızınızın nasıl olduğu bilgisi ve 'testi tekrarla' butonu yer almakta.

Geçen ay konuyla ilgili ekran görüntüleriyle birlikte ilk tweeti atan Dr.Pete Meyers şu anda daha fazla detay paylaşmış durumda.Fakat hizmetin global anlamda ne zaman sunulacağıyla ilgili bir bilgi mevcut değil.

Here's what the Google speed test results looks like (in progress and finished)... pic.twitter.com/UqtR6VY8cz

— Dr. Pete Meyers (@dr_pete) 20 Temmuz 2016

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.