Google+ bir çıkıyor bir iniyor

Google' ın sosyal ağ projesinin durumu pek iyi değil. Bir anda yükselen Google+, aynı hızla düşmeye başladı.

Google+ bir çıkıyor bir iniyor

Gizli saklı yapılan işler her zaman rağbet görür ama beklentileri karşılayamazsan rağbet hüsrana dönüşür. Davetiye sistemi ile yayına başladığında büyük bir ilgi toplayan Google+, normal yayın hayatına geçtikten sonra 12 kat gibi rekor bir kullanıcı artışı yakalamıştı. Ama beklentilerini karşılayamayınca, yapılan son araştırmalara göre Google+ düşmeye başladı.

Chitika firması tarafından yapılan araştırmaya göre, yaygın kullanıma geçtiği tarihten sonraki bir kaç gün büyük bir kullanıcı artışı yaşayan Google+, son iki haftalık periyotta %60 düşüş yaşadı.

1318425952_googlepluschitikasonuclari.jpg

Chitika tarafından yapılan bir açıklamada, Google+' ın 12 kat kullanıcı artışının aslında anormal bir durum olduğunu, son yaşanan düşüş ile Google+' ın normal seviyeye geldiğini belirtildi.

Bildiğiniz gibi Lary Page Temmuz ayında yaptığı bir açıklamada, 10 milyon kullanıcı sayısına ve 1 milyarda gönderi sayısına ulaştıklarını söylemişti. Ayrıca comScore firması da Google+' ın herkese açık hale gelmeden önce 25 milyon olan kullanıcı sayısının, herkese açık hale geldikten sonra 43 milyon sınırını açtığını duyurmuştu.

Ancak son haftalar durum oldukça değişti ve Google+ hızla düşmeye başladı. Google yapacağı kampanyalarla Google+' ı mutlaka ayakta tutacaktır ama şunu da unutmamak lazım; Google Arama Motoruna rakip çıkmak ne kadar zorsa, aynı şekilde Facebook' a da rakip olmak çok zor.