İnternet

Google Buzz kapanıyor

Google'ın Twitter'a rakip olması amacıyla piyasaya sürdüğü Buzz kapatılıyor.


2010 Şubatta en çok kullanlan sitelerden olan  Facebook ve Twitter'a rakip olması amacıyla tasarlanan Buzz, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gizlilik sorunları nedeniyle rağbet görmemişti.

Resmi sitesinde konuyla ilgili açıklama yapan Google, Buzz gibi birçok sitesini daha kapatacağını bildirdi.Kullanıcıları artık Buzz üzerinden gönderi alıp veremeyecek.

Google, Buzz'un yanında 15 Ocak 2012'de code search servisininde kapatılacağını bildirdi.  Code Search servisi, Servis kullanıcıların internet üzerinde açık kaynak kod aramasına izin veriyordu. Bunun ile baraber 2007 yılında şirketin satın almış olduğu kullanıcılara güncellemeleri göndermeyi sağlayan Jaiku servisi ve Google'da bulunan bütün sosyal servisler 15 Ocaktan sonra kaldırılıcak.Google Buzz üzerinden hatalarının farkına vardığını ve tüm deneyimlerini Google+'a aktaracağını da söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.