İnternet

Google Chrome'da reklam dönemi bitiyor!

Google, web tarayıcısı Chrome'un reklamlarını otomatik engellemek için çalışmalara başladığını bildirdi.

Google Chrome'da reklam dönemi bitiyor!

ABD merkezli teknoloji devi Google, web tarayıcısı Chrome'un reklamlarını otomatik engellemek için çalışmalara başladığını bildirdi.

Google Chrome'da reklam dönemi bitiyor!

Sistem kaynaklarını fazlaca tüketen reklamları engellemeke isteyen Google, reklamların engellenmesi için kullanıcıların herhangi bir şey yapmasına gerek kalmadan web tarayıcısının bu işlemi yapmasını sağlayacak.

İnternet üzerinde bulunan milyonlarca internet sitesi gelirlerini reklamdan kazanıyor ancak zaman zaman reklam gösterimleri kullanıcılar tarafından büyük sorunlara neden olabiliyor.

Özellikle sistem kaynaklarını bolca kullanan bazı reklamlar bilgisayar ve telefonların yavaşlamasına neden oluyor. Google'a göre bu tür kaynak tüketen reklamlar, internet üzerinde yayınlanan reklamların yüzde 10'unu kapsıyor.

Kullanıcıların daha rahat bir internet kullanımı deneyimi yaşamasını isteyen Google, Chrome'a otomatik reklam engelleyici özelliği eklemeyi planlıyor.

Chrome'un bu yeni özelliği, 60 saniyeden uzun süre işlemci performansını düşüren ve internet hızını azaltan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Reklamlar engellendiklerinde ise neden engellendiği hakkında kullanıcıya bilgi verilecek.

Chrome 76 sürümü ile birlikte reklam engelleme özelliğinin kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Uygar
Kaynak? Bu haberlere kaynak da eklerseniz çok iyi olur.
Cevapla
yakup
reklamları otomatik engelleme özelliği olması çok iyi lakin güçlü bir reklam engellemesi özelliği olması gerekir bazı reklamları engelleyip bazılarını engellememe gibi problem yaşatmamalı chrome web tarayıcısı diğer kullanıcılar memnun olabilir ben pek memnun kalmadım ben opera kullanıyom hızlı ve kullanışlı chrome tarayıcıda bi aa sıkıntı yaşamıştım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.