Google Chrome’un bu özelliği Android’i uçuracak

Android ve iOS arasındaki amansız rekabette Google Chrome’a getirilen yeni özellikle önemli bir fark getirebilir.

Google Chrome’un bu özelliği Android’i uçuracak

Google Chrome, tarayıcısına yapay zeka destekli yeni özellikler getirebilir ve bu özellikler kullanıcıların tarayıcıda bazı görevleri kolayca gerçekleştirmelerine yardımcı olabilir. Bu yeni özelliklerden birinin, webde gezinirken görsel aramalar yapmaya yönelik olması bekleniyor. Son zamanlarda internete düşen yeni bilgiler, Chrome'un, bu yılın başlarında Samsung Galaxy S24 serisi ile gelen ve bazı Android akıllı telefonlarda bulunan Google'ın Circle to Search özelliğinin bir versiyonunu getireceğini öne sürüyor.

X kullanıcısı @Leopeva64, bir dizi gönderide, Google Chrome'un yeni bir Lens kullanıcı arayüzü öğesini test ettiğini paylaştı; bu animasyon, Android telefonlardaki Circle to Search özelliğine benzer. Gönderilerde paylaşılan videolara göre, bu özellikle birlikte Chrome'un araç çubuğunda özel bir Google Lens düğmesi olacak.

Google Chrome’un bu özelliği Android’i uçuracak - Resim : 1

Google Chrome’un bu özelliği Android’i uçuracak

Yeni Google Lens düğmesi seçildiğinde, imlecin yanında bir arama simgesi belirir ve kullanıcılar bakmak istedikleri ekran bölümünü sürükleyerek seçebilir. Seçilen alandaki görüntü veya metinle ilgili sonuçlar ekranın sağ tarafında bir sekmede görünür. Bu, Chrome'da mevcut olan Google Lens özelliğine benzer ancak kullanıcıların ekrandaki öğeleri seçerek arama yapmalarına olanak tanıyan geliştirilmiş bir versiyon olarak sunulması bekleniyor.

Google, Chrome tarayıcısının masaüstü versiyonu için böyle bir özelliğin geliştirilmekte olduğunu henüz resmi olarak doğrulamadı. Ancak, Google Chrome Mühendislik Direktörü Adriana Porter Felt, Chrome'a daha yeni yapay zeka destekli özelliklerin gelmesinin muhtemel olduğunu yakın zamanda ima etti.

WhatsApp, Daha Karanlık Karanlık Mod, Yeniden Tasarlanmış Navigasyon, Yeni İkonlar ve Daha Fazlasını Alıyor OpenAI, Google Arama Rakibini Bu Tarihte Tanıtabilir Xtendr Nasıl Sürükleyici AR Deneyimleri Oluşturuyor Web sayfalarını okuma, Microsoft'un Copilot'u ve Samsung'un Galaxy AI'ında gördüğümüz özetleme araçlarına benzer şekilde, Google Chrome'un yapay zeka entegrasyonlu gelecek özellikleri arasında yer alabilir ve bahsedilen arama ile ilgili özellikle birlikte Chrome'un gelecekteki bir versiyonunda yer alabilir.