İnternet

Google cinsiyet çıkmazı çözüldü

Google'ın yeni hizmeti Googleda şimdiye dek cinsiyetimizi herkese açık olarak paylaşmak zorundaydık. Ancak Google, bir takım gizlilik endişelerinin ortaya çıkmasının ardından geri adım attı ve kullanıcıların isterlerse cinsiyet alanını gizli tutabilecekle


Google'da endişe uyandıran önemli "sorun", yapılan bu değişiklikle ortadan kalkıyor!

Google takımından Frances Haugen'ın Google gönderisinde açıkladığı değişiklik ile artık cinsiyetimizi herkese açık profilimizde göstermek zorunda kalmayacağız. Haugen, Google'ın cinsiyet bilgisini herkese göstermekteki amacının iletişimi kolaylaştırmak olduğunu söylüyor.

Cinsiyet bilgisinin gizlenmesi, Google sayfası oluşturan şirketlerin de işine yarayacak. Zira şirketler, oluşturdukları sayfa için bir cinsiyet seçmek gibi garip bir durumla karşı karşıya kalıyorlardı. Bununla beraber Google, hizmetin şu an sadece kişilere açık olduğunu, iş ve organizasyonlara yönelik sürümün bu sene çıkacağını söylüyor.

Bu sırada Google, Google'a önümüzdeki birkaç gün içinde eklenecek bir adres defteri göndericisinin de müjdesini verdi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.