İnternet

Google Docs' a beklenen özellik geldi

Google Docs' a çizim ve resimler için yeni bir özellik eklendi. Bakalım o özellik neymiş?


Google' ın bulut depolama projesi olan ve internet üzerinden dökümanlarınızı kontrol etmenize olanak tanıyan Google Docs' a beklenen özellik sonunda eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Google, Docs' un kapasitesini kullanıcı başına 1GB' dan 10GB' a yükseltmişti. Ancak döküman düzenleme temeline dayalı olduğu resim yada çizimleri kopyala - yapıştır yapmaya izin vermiyordu.

Bu konuda kullanıcıları tarafından eleştirilere mağruz kalan Google, sonunda istenilen özelliği ekledi ve hepimizi mutlu etti. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Google Docs' a bir web panosu eklenmiş.

1312275806_googledocskopyalayapistir.jpg

Grafik dosyalarını kopyalamak istediğinizde, menü çubuğundan web panosu - kopyala seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Kopyalanan bir objeyi yapıştırmak içinse yine aynı menü üzerindeki yapıştır seçeneğini seçebilirsiniz.

Ayrıca pano kopyalanan grafikleri de listeleyerek, çoklu kopyalamalarda seçim yapmayı kolaylaştırıyor.

Google ayrıca sağdan sola tablo desteği de ekledi. Bu özellikteki dil grubunu hedefleyen Google'ın bu desteğini ilk olarak döküman listeleme ayarları içerisinden aktive etmeniz gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.