İnternet

Google dönme dolabın mucidi için Doodle hazırladı

Google, dönme dolabı icat eden George Ferris'in 154. doğum gününe özel doodle yayınladı.

Google dönme dolabın mucidi için Doodle hazırladı

Özel günlerde anasayfasında Doodle yayınlayan Google bugünde bir Doodle'a yer verdi. Google'ın bugünkü Doodle'ı ünlü mühendis ve mucit George Ferris 'in 154. doğum gününe özel oldu.  Hazırlanan Doodle, Ferris'in icat ettiği dönme dolap animasyonuyla süslenmiş. Anasayfaya girdiğiniz zaman Dönme dolap dönmeye başlıyor.

1360817159_1357813049iphone.jpg

George Ferris kimdir?

George Ferris veya tam ismiyle George Washington Gale Ferris, Jr. 14 Şubat 1859 tarihinde dünyaya gelmiş olan Amerikan mühendistir. George Ferris, icat ettiği dönme dolap ile ünlüdür. İlk dönme dolap 21 Haziran 1893 tarihinde Chicago Dünya Fuarı'nda açılmıştır. Ferris Wheel , bir direğe bağlı tekerlek şeklinde demir ve insanların binmesi için belirli aralıklarla yapılan kutulardır. Bu ilk dönme dolap 250 metre boyunda, 25 katlı bir binanın yüksekliğindeydi. Bu dönme dolaba bir seferde toplam 2000 kişi binebiliyordu. George Ferris 22 Kasım 1896 tarihinde hayatını kaybetti.

Yorumlar
salih
Ama istanbulun fethine yada Efendimiz (SAV) doğdum gününe yapmadılar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.