İnternet

Google+ düşüşe geçmiş

Google' ın sosyal ağ projesi Google+, son verilere göre düşüş göterdiği bildirildi.


Google' ın davetiye sistemi ile yayılan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Google+, son verilere göre %3' lük bir düşüş yaşamış.

Hitwise' nin yaptığı araştırma ve rapora göre, hızla büyüyen Google+ geçen haftaya oranla %3 düşüş yaşayarak, 1.79 milyon kişiye ulaşmış. Sitede geçirilen ortalama süre ise %10 düşüş göstererek 5 dakika 10 saniye olarak belirlenmiş.

Google, tüm bu istatistiklere aldırış etmeden Google+' ın Facebook' a oranla daha kolay bir kullanıma ve daha saygılı gizililik anlayışına sahip olduğunu, kısa zaman içerisinde de Facebook ile aynı seviyeye geleceklerini idda etti.

Şuan bakıldığında Google+' da düşüş yaşanması gayet normal. Sonuç olarak henüz beta aşamasında ve herkese açık değil. Davetiye sistemi ile çalıştığı için her arkadaşınızı bulmanız mümkün değil. Böyle olunca da Google+' da ne yapacaksınız olayı ortaya çıkıyor.

Bize göre Google+ herkese açık hale geldiğinde fark yaratabilir ama Facebook' da boş durmayacak ve büyük bir savaş başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.