İnternet

Google Earth VR ile dünyayı evinizden çıkmadan gezin!

Google, Earth uygulamasına yeni bir soluk kazandırıyor. Google Earth VR uygulaması ile sanal gerçeklik sayesinde evinizden çıkmadan dünyayı gezebilirsiniz.

Google Earth VR ile dünyayı evinizden çıkmadan gezin!

Google'ın 2005 yılında ilk olarak Amerika'da kullanıma sunduğu Earth hizmeti sayesinde; kullanıcılar dünyanın dört bir yanını PC başından gezebiliyordu. Yıllar içerisinde gelişen Google Earth şimdi de son dönemde oldukça popüler olan sanal gerçekliğe (VR) ayak uyduruyor. Google Earth VR uygulaması sayesinde şimdi dünyayı keşfetmek hiç de zor değil.

HTC Vive ile uyumlu olan Google Earth VR uygulaması ile dağların zirvesine tırmanabilir, dünya üzerinde uçabilir veya yürüyerek dünyayı keşfedebilirsiniz. HTC Vive'ın kontrolcüleri ile hareket kabiliyetine sahip olduğunu Google Earth VR'ın şimdilik tek eksiği, çok büyük olduğu için dünyanın her tarafını gezememe olarak gösteriliyor.

Eğer HTC Vive'a sahipseniz ve dünyayı PC başından keşfetmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Earth VR uygulamasını indirmek için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.