İnternet

Google hizmetleri yeni tasarıma geçiyor

Google Apps içerisinde bulunan tüm Google hizmetleri yeni tasarıma kavuşuyor.


Yazılım devi Google, daha rahat bir kullanım sunmak ve kendini yenilemek adına Google Apps içerisindeki hizmetlerinin tasarımını yeniliyor. Özellik Google+' ın çıkmasıyla başlayan bu yenilik Gmail, Google Takvim ve Google Dökümanlar gibi hizmetlerin tasarım yenilikleri ile beraber devam ediyor.

Google bu değişim süreci önümüzdeki bir kaç ay daha devam edecek ve standart uygulamalarda yapılan değişikliklerle benzerlik gösterecek. Şuan için bazı özellikler aktif edilmiş. Fakat şimdilik görebilmek için Google Apps yönetici hesabınızın olması gerekiyor.

1313137438_googledocsyenitasarim.jpg

Ayrıca Apps yöneticileri, yapılacak olan değişikliklerin ne zaman ve hangi uygulama için olacağını öğrenmek için neler yeni sayfasını ziyaret etmesi yeterli olacaktır.

Şuan için yapılan değişiklere bakacak olursak; Google Takvim' in görünümü, Google Dökümanlar' ın liste görünümü ve Gmail gelen kutusu görünümü yeni tasarıma kavuşmuş durumda.

Bu ayın sonunda ise Gmail hizmetine vCards özelliği eklenecek. Telefon numaralarını aramayı sağlayan Gchat hizmeti ise 16 Ağustos' ta dünya çapında aktifleştirilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.