İnternet

Google' ın 2011 ikinci çeyrek mali raporları

İkinci çeyrek mali raporunu son açıklayan firma merakla beklenen Google oldu.


30 Haziran tarihine geçilmesiyle firmalar mali kazançlarını açıklama başladı. Bu firmalar araında en çok merak edilen Google ise son açıklama yapan firma oldu.

Kısa dönem yatırım değeri 39 milyar dolar olan Google' ın hisse değeleri %12 oranında artış gösterdi.

Google CEO'su Larry Page yaptığı açıklamada; mükemmel bir çıkış yakaladılarını ve ikinci çeyrekte 9 milyar dolar gelir elde ettiklerini söyledi. Google 2011 genel raporuna göre %32' lik büyüme gösterdi.

Google sağladığı hizmetlerden 6.23 milyar dolar gelir elde ederken, geçen yılın ikinci çeyreğine göre %39 artış gösterdi. Tüm gelirin %28' lik kısmını kaplayan Adsense ile 2.48 milyar dolar gelir elde etti. Buda geçen yıla göre %20 artış demek. Ayrıca Google yayıncılara da 2.11 milyar dolar dağıttı.

Raporda sadece gelir değil giderlerinde yer aldığı söyleyelim. Google yaptığı masraflar gelirinin %12' sini kapsıyor. İşletim masraflarıda yükselen Google' ın bu çeyrekteki masrafları gelirinin %33' üne denk geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.