İnternet

Google Inbox uygulamasının kapanış tarihini açıkladı!

Google, Inbox uygulamasını kapatacağı tarihi resmi olarak açıkladı ve kullanıcılara Gmail uygulamasına geçmeleri için çağrıda bulundu.

Google Inbox uygulaması bu tarihten sonra çalışmayacak!

ABD'li şirket Google, 2019'un baharında Gmail’in uygulaması kısa adıyla Inbox'ı (tam adı Inbox by Gmail)  sonlandıracağını duyurmuş, fakat konu ile ilgili net bir tarih vermemişti.

Google, Inbox by Gmail'in kapanış tarihini açıkladı!

ABD'li şirket Google, 2014 yılında Inbox adında yeni bir e-posta uygulaması duyurmuştu. Sunulduğu dönemde oldukça yenilikçi özelliklere sahip olan uygulama, farklı tasarımı ile öne çıkıyor ve Gmail uygulamasında olmayan bazı özellikler sunuyordu.

Fakat Google’ın kişiselleştirilmiş e-posta uygulaması olan Inbox by Gmail'i kullanıcı tabanının Gmail kadar geniş olmaması sebebiyle kapatacağını birkaç ay önce duyurduğunu biliyoruz. Ancak Google, uygulamayı ne zaman sonlandıracağına dair herhangi bir tarih belirtmemişti. Fakat bazı kullanıcılar Inbox by Gmail'in 2 Nisan’da kapanacağını bildiren bir uyarı bildirimi ile kendilerini ana Gmail uygulamasına yönlendiren bir bağlantı aldılar.

Uygulamaya erişmek isteyen kullanıcılar, ''Bu uygulama 14 gün içinde kullanımdan kaldırılacak. Favori inbox özelliklerinizi Gmail uygulamasında bulabilirsiniz. İletileriniz ise zaten sizi bekliyor.''  bildirimi ile karşılaştılar.

Inbox’tan Gmail’e geçiş sürecinin nasıl olacağını, sizi nelerin beklediğini ve öncesinde yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız, Google’ın yardım merkezini ziyaret etmenizde fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.